تنظیم مودم هواوی HG532e

-1 ابتدا مرورگر را اجرا کنید و در آدرس بار آن عبارت 192.168.1.1 را وارد کنید

آموزش تصویری کانفیگ و تنظیم موردم وایرلس HUAWEI HG532e-2 در صفحه باز شده، در بخش Username=admin و Password=Hua1234 عبارت های زیر را وارد کنید. قبل از پسورد یک اتساین بگذارید.

آموزش تصویری کانفیگ و تنظیم موردم وایرلس HUAWEI HG532e-3 اکنون وارد تنظیمات مودم شده اید، از بخش سمت صفحه، از شاخه Basic گزینه Wan را انتخاب کنید.

آموزش تصویری کانفیگ و تنظیم موردم وایرلس HUAWEI HG532e

تنظیمات مودم برای اتصال به اینترنت

آموزش تصویری کانفیگ و تنظیم موردم وایرلس HUAWEI HG532eگزینه VPI/VCI: را باید با دو عدد خاص پر کنید که این اعداد با توجه به شرکت خدمات دهنده اینترنت شما متفاوت است، برای مثال VPI در خدمات اینترنت شرکت مخابرات عدد 8 و VCI عدد 81 است ( اگر از سایر شرکت ها خدمات اینترنت شما تهیه شده است با پشتیبانی آن شرکت تماس بگیرید )

بخش Connection type از چند گزینه تشکیل می شود / اگر قصد دارید که مودم شما پس از روشن شدن بصورت خودکار به اینترنت متصل شود گزینه PPPoE و اگر قصد دارید با استفاده از کانکشن به اینترنت متصل شوید گزینه Bridge را انتخاب کنید / اگر گزینه اول یا PPPoE را انتخاب کنید در بخش UserName و Password را که شرکت خدمات دهنده ADSL به شما داده است را وارد کنید.
نکته: اگر قصد دارید با استفاده از گوشی موبایل، تبلت و … به اینترنت متصل شوید حتما باید مودم را بصورت اتوماتیک (PPPoE) تنظیم کنید در غیر اینصورت باید در گوشی موبایل یا تبلت خود کانکشن لازم برای اتصال به اینترنت را بسازید.
سایر گزینه ها را در حالت پیش فرض رها کنید و گزینه Submit در پایین صفحه را انتخاب کنید، با انجام این تنظیمات مودم شما آماده کار است و پس از اینکه مودم بصورت خودکار ریست شد می توانید از آن استفاده کنید.


/// تنظیمات مربوط به وایرلس

در صفحه تنظیمات مودم، از شاخه Basic، گزینه WLAN را انتخاب کنید، در صفحه باز شده گزینه های مختلفی وجود دارد

آموزش تصویری کانفیگ و تنظیم موردم وایرلس HUAWEI HG532e/ با فعال و غیر فعال کردن تیک Enable WLAN می توانید قابلیت وایرلس مودم را خاموش و روشن کنید، پس آن فعال کنید

/ از بخش Country نام کشور Iran را انتخب کنید { نکته مهم: اگر با استفاده از محصولات شرکت اپل مثل آیفون و آیپد به اینترنت متصل می شوید حتما نام کشور را United States انتخاب کنید }

/ گزینه Transmit power بیشتر جنبه امنیتی دارد، شما در این بخش می توانید میزان مناطقی را که تحت پوشش شبکه بیسیم مودم شما هست محدود کنید، با وارد کردن عددی از بین 1 تا 20 می توانید میزان قدرت وایرلس مودم را مشخص کنید { بیشترین برد با عدد 20 امکان پذیر است }

/ از بخش SSID می توانید نام شبکه وایرلس خود را وارد کنید، به عبارت دیگر مودم شما در دستگاه هایی مثل موبایل و تبلت و لپ تاپ با این نام شناخته می شود

/ در بخش Maximum number of accessing devices می توانید تعداد دستگاه هایی که می توانند بصورت همزمان به شبکه وایرلس شما متصل شوند را مشخص کنید

/ از بخش WPA pre-shared key باید رمز اتصال به شبکه Wi-Fi را مشخص کنید و کسانی که می خواهند به این شبکه متصل شوند باید آن را ارد کنند

افزایش امنیت شبکه وایرلس با محدود کردن لیست دستگاه هایی که می توانند به مودم متصل شوند (اختیاری):

اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه با یک سری دستگاه های خاص به مودم متصل می شوید برای امنیت بیشتر می توانید امکانی را فراهم کنید که تنها دستگاه های خاصی بتوانند به شبکه وایرلس شما متصل شوند برای این منظور مراحل زیر را طی کنید:
– از صفحه اصلی کانفیگ مودم از منوی سمت چپ گزینه Basic و زیر منوی WLAN را انتخاب کنید. در صفحه جدید سربرگ WLAN Filtering را انتخاب کنید

محدود کردن وای فای– در این صفحه تیک گزینه ی Enable را فعال کنید. حالا از بخش Filtering mode یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنید:
#Blacklist اگر لیستی از دستگاه های خاصی را دارید که قصد دارید نگذارید آن ها به مودم متصل شوند از این گزینه استفاده کنید
#Whitelist اگر لیستی از دستگاه هایی را دارید که قصد دارید تا اجازه دهید تنها آن ها بتوانند از مودم وایرلس استفاده کنند این گزینه را انتخاب کنید
هر کدام از گزینه های بالا را که انتخاب کرده باشید صفحه ای بصورت زیر ظاهر خواهد شد

محدود کردن وصل شدن به WiFi

– از بخش Select SSID نام WiFi خود را انتخاب کنید (معمولا بصورت پیش فرض گزینه اول نام وای فای شماست) حالا در بخش Source MAC address مک آدرس (آدرس فیزیکی) دستگاهی که قصد دارید آن را از اتصال به مودم محروم کنید و یا آن را در لیست دستگاه های مجازی که می توانند از مودم استفاده کنند قرار دهید را وارد کنید و گزینه Submit را انتخاب کنید این کار را برای تمامی دستگاه های مورد نظرتان انجام دهید.

آموزش بدست آوردن مک آدرس – Mac Address:

دستگاه های مختلف روش های خاص خود را برای بدست آوردن مک آدرس دارند با این حال در زیر روش بدست آوردن این شناسه را در رایج ترین دستگاه ها آموزش می دهیم:
#گوشی های موبایل و تبلت های اندرویدی: وارد بخش تنظیمات (Setting) شوید و گزینه About phone (در برخی از دستگاه ها About Device و به فارسی “درباره دستگاه” یا “در باره تلفن”) را انتخاب کنید از لیست جدید گزینه Status (در برخی از دستگاه های “وضعیت” یا “موقعیت”) را انتخاب کنید در صفحه جدید در بخش Wi-Fi MAC Address (در برخی دستگاه ها “آدرس Wi-Fi MAC”) می توانید مک آدرس دستگاه خود را مشاهده کنید.
#کامپیوتر های شخصی (PC) و لپ تاپ: از کنترل پنل به بخش Network and Sharing Center رفته و گزینه Change adapter settings را انتخاب کنید. در صفحه جدید لیست کارت های شبکه موجود را مشاهده می کنید از میان آن کارت شبکه ای که بوسیله ی آن به مودم متصل می شوید را انتخاب کنید و برروی آن دابل کلیک کنید در پنجره ی باز شده برروی گزینه Details کلیک کنید تا پنجره ی جدید باز شود. در این پنجره در مقابل عبارت Physical Address مک آدرس دستگاه شما قرار دارد.