کاربرد پورت USB مودم

۱) اشتراک گذاری پرینتر در شبکه

اگر پرینتری دارید که همزمان چندین دستگاه از آن استفاده میکنند، می توانید از طریق پورت USB آن را به مودم وصل کنید و پس از انجام تنظیمات لازم همه ی دستگاه ها از آن استفاده کنند.

دیگر نیاز نیست که پرینتر را به یک کامپیوتر وصل کنید و از طریق آن پرینت بگیرید، ضمن این که برای پرینت یک فایل از روی تبلت یا موبایل نیز با وجود پورت USB نیازی به انتقال اطلاعات به کامپیوتر نیست؛ می توانید با هر دستگاهی که از طریق شبکه ی LAN به مودم وصل است مثل کامپیوتر، یا دستگاه هایی که از طریق شبکه ی وایرلس به مودم متصل‌اند مثل گوشی و تبلت به راحتی از فایل های مورد نظرتان پرینت بگیرید.

 2)تامین کردن شارژ مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی مانند گوشی

در شرایطی که دستگاه الکترونیکی شما نیاز به شارژ کردن دارد، به راحتی میتوانید با استفاده از کابل های دارای پورت USB دستگاه خود را شارژ کنید.

 3)اشتراک فایل ها در شبکه

با اتصال هارد یا فلش خود از طریق پورت USB به مودم، می توانید اطلاعات موجود روی هاردتان را با تمام سیستم های درون شبکه به اشتراک بگذارید.

با وجود این امکان، دیگر نیاز نیست برای استفاده از سایر فایل های روی هاردتان حتماً هارد را به کامپیوتر متصل کنید بلکه همه ی دستگاه های متصل به مودم می توانند به محتویات هارد دسترسی داشته باشند.

۴)استفاده از دانگل های ۳G / 4G

فرض کنید به سفر رفته‌اید و اینترنت ADSL در اختیار ندارید. حال اگر یک دانگل ۳G / 4G با درگاه USB داشته باشید می‌توانید آن را به لپ‌تاپ خودتان متصل کنید. در این صورت لپ‌تاپ شما با استفاده از ارتباط ۳G به اینترنت متصل می شود؛ اما اگر چند لپ‌تاپ و یا گوشی هوشمند داشته باشید چطور؟ در آن صورت اگر دانگل ۳G / 4G را به مودم متصل کنید، همه دستگاه‌هایتان می‌توانند مانند وقتی که از اینترنت ADSL استفاده می‌کنید به مودم متصل شده و از اینترنت استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید